Yaz Dönemi Staj Kontenjanları Hakkında

2018 Yaz staj alımları kapanmıştır. Yeni dönem başvuruları için cv(at)padokyazilim.com.tr adresine "Staj Başvurusu" konulu bir mail ile CV'nizi göndermeniz gerekmektedir. Size konuyla alakalı olarak geri dönüş yapılacaktır.

02.04.2018
galliope
İş İlanlarımız

Padok Yazılım bünyesinde açılan pozisyonlar için ilan detaylarına bakabilir, Kariyer.net üye hesabınızla giriş yaparak veya yeni hesap oluşturarak başvuruda bulunabilirsiniz. İletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

08.05.2015
galliope
Bal Küpü

Bal Küpü Projemiz, Kosgeb Ar-Ge İnovasyon Programı tarafından desteklenmiş ve tamamlanmıştır. Balküpleri (Honeypot) bilişim sistemlerine karşı gerçekleştirilen saldırıların tespit edilmesi için kurulmuş sanal tuzaklardır. Balküpleri ağ üzerinden verilmekte olan bazı servisleri (HTTP, SMTP, FTP v.s.) öykünmektedirler (emulation). Öykündükleri servis gerçek bir sunucu tarafından veriliyor gibi davranarak bu servisi kullanmak üzere istek paketi yollayan tüm kullanıcılara gerçek servisin protokolünde yer alan geçerli cevap paketleri yollarlar. Balküpleri hiçbir geçerli servis sunmadıklarından, kendilerine yönlenen her türlü trafik şüpheli olarak kabul edilmekte ve inceleme altına alınmaktadır. Ayrıca, Balküpleri hali hazırda bilinen açıklar karşısında zayıf görünerek, bu açıklardan faydalanmaya çalışan saldırganların tespitinde yardımcı olurlar. Balküpleri bir çok saldırı türünü üzerine çekeceğinden, kullanıldıkları ağ için bir tehdit oluşturmaları mümkündür. O yüzden bu amaçla kullanılan uygulamanın ayarları iyi yapılmalı ve trafiği kontrol altında tutulmalıdır. Padok bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucunda Padok omurgasına bir Balküpü uygulaması yerleştirilmiştir. Bu servis kapsamında Balküpü trafiği üzerinde yapılan analiz sonuçları aşağıdaki başlıklar altında grafiksel olarak elde edilmektedir:

  • Saldırı yapan Padok uçları
  • Saldırı yapılan portlar
  • Saldırı yapan ülkeler
  • Saldırı yapan IP adresleri
  • Saldırı yapan işletim sistemleri
  • 13.04.2015
    galliope